הצטרפו אלינו!

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

03 אוגוסט 2021 11:51 | יש עתיד

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

השגי יש עתיד בתקציב המדינה שאושרו היום בממשלה: תקציב שיא למאבק באלימות, השקעה בתשתיות ירוקות, תמיכה בעסקים ופרוייקטים לאומיים. דאגה לניצולי שואה, לקהילה הלהט"בית  וגם תיקון של עשור בתקציב משרד החוץ.

1. ברווחה - תוספת שכר לעובדות הסוציאליות, תוספת תקנים לעובדי רווחה. הכפלת התקציב של בטחון תזונתי, תקציב שיא למאבק באלימות, הרחבת המעטפת למשפחות אומנה. מיליארד ₪ לטובת אלו הזקוקים לכך.

2. בתיירות - חופשה בישראל במחיר לכל בית, בניית בתי מלון בסך 200 מיליון ש"ח, טיפול בתחזוקה גבוהה והשקעות בתשתיות תיירות בפריפריה.

3. באנרגיה - השקעה חסרת תקדים של יותר מ-2 מיליארד לתכניות לעשור הקרוב של התייעלות באנרגיה, אנרגיה מקיימת ומעבר לאנרגיה ירוקה. 700 מלש״ח למענקי התייעלות באנרגיה, 130 מלש״ח להקמת מכון אנרגיה משותף עם גופי אקדמיה ו- 100 מלש"ח ביישום תכנית הערכות לשינויי אקלים ברשויות המקומיות.

4.  בכלכלה - נתאים את שוק העבודה לאתגרי העתיד, החזרת הכשרות והשמה לעבודה לצרכי השוק. דבר שישפיע על רמת השכר. נבטיח קידום ענף ההייטק להרחבת אחוזי העסקה בתחום כקטר. הסרת חסמים בירוקרטיים לייבוא תוך שמירה על הבטיחות והאיכות. פרויקטים לאומיים – יש עתיד תתעקש על העסקת עובדים ישראלים והעדפת תוצרת הארץ.

 

 

 

5. בשוויון חברתי - תוספת שנתית של 300 מיליון ש"ח לשורדי השואה שעלו לארץ לאחר שנת 1953 וכן שורדי שואה יוצאי מרוקו, אלג'יר ועיראק. תקציבים לקהילה הלהט"בית. תכנית למניעת בדידות לקשישים.
תוספת תקציבים לרשות לקידום מעמד האישה.

6. רפורמה בכשרות לטובת בעלי העסקים - לא רק לכלכלת המדינה אלא גם לאמינות הכשרות באופן שיתאים לכולם, דתיים וחילונים, אורתודוקסים וכאלה שלא. כשרות לא שווה שחיתות!

7. במשרד החוץ – תוספת של 110 צוערים לשירות החוץ, שגרירויות ונציגויות חדשות, השקעה בהסברה שהוזנחה ותיקון של עשר שנים למדיניות החוץ של ישראל.

8. חקלאות - נוביל רפורמה בהסכמה לחיזוק החקלאות הישראלית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך